Uliczka tradycji 2018

XI Uliczka Tradycji

XI Uliczka Tradycji przeszła już do historii. Jak co roku nie mogło nas na niej zabraknąć. A cała tegoroczna przygoda z przenoszenie się do lat dwudziestolecia między wojennego zaczęła się od przejścia orszaku deptakiem Radomia do Resursy Obywatelskiej.

Tegorocznym tematem przewodnim był „Republika radomska”. Uroczyście Uliczkę Tradycji otworzył prezydent Radomia pan Radosław Witkowski. Ponownie mogliśmy się przenieść w lata 20, 30 ubiegłego stulecia. Uczestnicy mogli zobaczyć rajd starych pojazdów, przejazd cyklistów w strojach i na rowerach z tamtych czasów jak również pochód uczestników w strojach związanych z tamtymi czasami.
Jak co roku byliśmy najbardziej rozpoznawalną grupą. Wiele osób gratulowało nam pomysłu, frekwencji, zaangażowania, robiło nam i z nami zdjęcia, machało nam czy po prostu uśmiechało się do nas.
Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Uliczka Tradycji wyjaśniamy. To największa i najbardziej znana plenerowa impreza Resursy, która odbywa się w drugi weekend września. Przenosi nas dwudziestolecie międzywojenne Radomia. Podczas tego wydarzenia odbywają się: koncerty, spektakle, rewie mody, kabarety, stare kino, dawne dania i napitki, kiermasze staroci, pokazy dawnych aut, parady wojskowe, sesje popularnonaukowe. A więc można powiedzieć, że Uliczka oprócz tego, że bawi to również uczy, uczy historii. Podczas Uliczki spotkać można tłumy przebranych osób w kreacje z lat 20-tych, 30-tych ubiegłego stulecia, które rokrocznie odwiedzają Radom, aby wspólnie pobawić się w stylu retro i przenieść w te jakże piękne lata.
Co roku nie brakuje tam nas uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 w Radomiu. Wszystkich chętnych zapraszamy, już za rok. Spotkajmy się na Uliczce tradycji 2018.

Już niedługo fotorelacja z tegorocznej Uliczki Tradycji