Oni dużo wiedzą o krajach anglojęzycznych

Gdzie znajduje się Stonehenge? Jak wygląda John Lennon? Kim jest Leprechaun? Te i inne pytania pojawiły się podczas finału Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się 27 marca w naszej szkole.
Głównym celem konkursu, który został objęty honorowym patronatem przez American Corner w Radomiu, było propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka, historii i geografii krajów anglojęzycznych, w tym Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych, rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, doskonalenie znajomości języka angielskiego, a także motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

W etapie szkolnym wzięło udział ponad 400 uczniów z 11 radomskich szkół podstawowych. Do finału zakwalifikowało 35 najlepszych. Po napisaniu testu komisja składająca się z opiekunów wszystkich finalistów przystąpiła do sprawdzania prac, a uczestnicy mieli okazję nie tylko bliżej się poznać, ale również wysłuchać prelekcji pani Urszuli Malmon, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła miejsce jakim jest American Corner. Finaliści konkursu mieli również okazję sprawdzenia własnych umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim poprzez rozmowę z koszykarzami Hydro Truck Radom.

Wszyscy uczniowie wykazali się imponującą wiedzą o krajach anglojęzycznych i chociaż rywalizacja była bardzo wyrównana najlepszymi okazali się:

Klasy 7-8
I miejsce
Paweł Pająk
(I Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego)
Jakub Grzelak
(Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3)

III miejsce
Roksana Zięba

(Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21)

Klasy 4-6
I miejsce
Adrian Kobacki
(I Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego)

II miejsce
Olaf Krakowski
(Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1)

III miejsce
Wiktor Majdański
(Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3)

Dzięki wsparciu pana dyrektora Roberta Bartkiewicza, Rady Rodziców, wydawnictwa Pearson, szkół językowych Early Stage oraz Akademii Lingwistycznej, PKO BP oraz cukierni MAK najlepsi zostali obdarowani bardzo atrakcyjnymi nagrodami, a każdy uczestnik finału otrzymał dyplom oraz pamiątkowy długopis z logo szkoły.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.