Dzień Patrona. 10 rocznica nadania imienia ks. Jana Twardowskiego Publicznej Szkole Podstawowej Nr 21 w Radomiu

Dnia 31 maja 2019r. w naszej szkole miała miejsce niezwykle podniosła uroczystość. Tego dnia obchodziliśmy 10. rocznicę nadania naszej szkole imienia ks. Jana Twardowskiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Biskup Piotr Turzyński, ks. Proboszcz Stanisław Kosowicz, Panie Anna Michalska i Łucja Sosnowska z Wydziału Edukacji w Radomiu, Panowie Profesorowie Krzysztof Bielecki i Tadeusz Olszewski – przyjaciele naszego patrona, Pan Wiesław Strzelecki – przewodniczący Rady Rodziców w 2009 roku oraz Pan Konrad Wysoczyński – obecny przewodniczący Rady Rodziców.

Jak co roku, w Dniu Patrona, cała społeczność szkolna z pocztem sztandarowym na czele wyruszyła na Mszę w pobliskim kościele. Po powrocie do szkoły wszyscy skierowali się do sali gimnastycznej, gdzie znajdowała się dekoracja przypominająca mieszkanie ks. Jana Twardowskiego, w którym spędził wiele lat swojego życia.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrał dyrektor, pan Robert Bartkiewicz, który przybliżył zebranym historię wyboru patrona naszej placówki. Było to wzruszające przemówienie. Po nim nastąpiła część artystyczna, której bohaterem był ks. Twardowski. W tę postać wcielił się ks. Wojciech, doskonale eksponując cechy naszego patrona.

Niezwykle podniosłym momentem tego wyjątkowego spotkania było wręczenie Orderu Kawalera Biedronki Panom Krzysztofowi Bieleckiemu oraz Tadeuszowi i Czesławowi Olszewskim, przyjaciołom księdza, którzy są skarbnicą wiedzy na temat życia ks. Jana od Biedronki. Wyróżnieni nie kryli wzruszenia i wdzięczności za otrzymanie tak zaszczytnego tytułu.

Podczas uroczystości nie zabrakło też scenek z życia szkolnego, nastrojowych piosenek w wykonaniu absolwentek, Aleksandry Jeżak oraz Aleksandry Dalton. Akademię uświetnił również występ szkolnego chóru.

Obchody 10. rocznicy nadania naszej szkole imienia ks. Jana Twardowskiego przybliżyły zebranym postać patrona, pokazując człowieka, który kochał Boga i ludzi, podziwiał przyrodę, potrafił tłumaczyć rzeczy ważne i niezrozumiałe. Nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Człowieka skromnego, ale z poczuciem humoru, który nigdy go nie opuszczał.

Wszystkim gościom, uczniom, rodzicom oraz sympatykom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za to, że w tym szczególnym dla nas czasie zechcieliście być i świętować razem z nami.