Czytanie na Dobranoc „Snują się baśnie bajki, bajeczki”

13 grudnia 2019r. w godz. 18.00-20.00 uczniowie klas 0-III z Rodzicami, Wychowawcami, Dyrekcją, Księżmi wzięli udział w VI Akcji Czytelniczej Czytanie na Dobranoc pod tytułem „Snują się baśnie bajki, bajeczki”.

W zaczarowaną atmosferę wieczoru wprowadziły nas Pani Maria Sorsa, która wcieliła się w rolę Szeherezady oraz Pani Martyna Włoskiewicz, która wystąpiła jako Calineczka.

Dzieci przyniosły ze sobą karimaty, kocyki, poduszki, na których w trakcie słuchania mogli wygodnie i swobodnie usiąść, a nawet się położyć. Był to dla nich czas relaksu i odprężenia. Często z zamkniętymi oczami wsłuchiwali się w czytane słowa. Pracowała ich wyobraźnia.

Publiczność podziwiała utwory prezentowane przez: wicedyrektor szkoły Panią Bożenę Chołuj, przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Konrada Wysoczyńskiego, Rodziców uczniów, Panie: Agatę Olbromską, Małgorzatę Wojcieszak, Ninę Włodarską, Monikę Wiśniewską , Honoratę Dyjasek oraz Panów Michała Fijałkowskiego, Cezarego Duralskiego.

W młodych aktorów wcielili się uczniowie: z klasy III B i klas III A i III C, którzy przygotowali inscenizacje do Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków.

Humorystyczna scenka z Panią wicedyrektor Anitą Wójcicką i Dziadkiem, Księdzem Dominikiem Dryją wzbudziła radość i uśmiech na twarzach słuchaczy.

Dzieci nagradzały wszystkich artystów gromkimi brawami.

Impreza miała charakter swobodny i rodzinny. Podczas spotkania czynna była Kawiarenka Dobra Nocka, gdzie można było wypić herbatę i skosztować wyśmienitych ciast.

Po raz trzeci odbyła się aukcja charytatywna, ozdób bożonarodzeniowych przygotowana przez Panią Małgorzatę Woźniak.

Całemu spotkaniu towarzyszył blask fleszy. Istotnym elementem współtworzącym klimat uroczystości była wspaniała muzyka, którą specjalnie na tę okazję opracowała Pani Bożena Dubisz. Dopełnieniem uroczystości była piękna oprawa plastyczna przygotowana przez Panią Annę Sałygę i Milenę Witkowską.

Z pewnością trud włożony w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia, przez organizatorów, Panie: Monikę Dalton, Jolantę Biernat, Marię Sorsę i Milenę Witkowską, nie poszedł na marne. Przyjemnie jest bowiem znaleźć się w świecie, w którym zawsze zwycięża dobro, a zło zostaje ukarane.

Nauki płynące z baśni, bajek, bajeczek są ponadczasowe. Każdy człowiek może czerpać z nich mądrości. Ten grudniowy wieczór był dla nas magicznym, zaczarowanym wydarzeniem czytelniczym.